Uczniowie klasy 3 A w Muzeum Etnograficznym

19.10. br. klasa 3a odwiedziła Muzeum Etnograficzne, gdzie w bardzo ciekawych warsztatach, które dotyczyły polskich strojów ludowych. Była to okazja do dokładnego poznania stroju łowickiego (typowego dla Mazowsza), a także stroju góralski i krakowskiego. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji, jak te ubrania powstawały oraz skąd tak ciekawa paleta barw i piękne hafty. Mogliśmy też ułożyć wielobarwny pasiak, powszechną tkaninę wykorzystywaną w polskich strojach ludowych. Niezwykłą atrakcją była możliwość przymierzenia poszczególnych elementów garderoby. Potem zwiedziliśmy wystawę stałą pt. Strój i taniec, gdzie oglądaliśmy stroje ludowe z całej Polski. Mieliśmy zadanie, żeby odnaleźć pasiak łowicki, co oczywiście udało się wyśmienicie. Potem odwiedziliśmy wystawę pt. Muzyka, poświęconą tradycyjnym instrumentom muzycznym. Uczniowie mieli kolejne zadanie, aby odszukać lirę i sukę biłgorajską, co udało się zrobić bardzo szybko. Dzięki obecnym nagraniom można było także posłuchać brzmienia tradycyjnych instrumentów.