Zaproszenie na Piknik Rodzinny ” Mózg lubi ruch”

PROGRAM PIKNIKU RODZINNEGO

„Mózg lubi ruch”

Sobota – 17. 11. 2018 r.

godzina 11:00- 14:30

„Mózg lubi ruch” to piknik dla rodzin z dziećmi, przede wszystkim w wieku 3-10 lat, gdyż w tym właśnie okresie mózg rozwija się niezwykle dynamicznie. Warto abyśmy my, osoby dorosłe, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, docenili jak ważną rolę             w procesie rozwoju dziecka odgrywa aktywność fizyczna, bowiem

“OD DUŻEGO ZALEŻY ROZWÓJ MAŁEGO”

My sami możemy zastosować właściwą profilaktykę i zadbać o zdrowy rozwój naszych pociech w warunkach domowych. Jak to robić, pokażą specjaliści                z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, z placówek oświatowych i klubów prowadzących zajęcia dla dzieci, dzieląc się swoim doświadczeniem i pomysłami. Pokażą techniki do wykorzystania w domu i na spacerach bez inwestowania             w kosztowne zabawki i sprzęt, bowiem do ich stosowania wystarczą  czasami najprostsze przedmioty, jakie znajdują się w każdym domu.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w wielu atrakcyjnych aktywnościach, m.in. w:

• zajęciach sportowych sekcji Judo,
  • pokazach akrobatyki,
  • warsztacie sztuki żonglerki,
  • zajęciach tanecznych z instruktorami przy muzyce baletowej lub hiphopowej,
  • zabawie pierwotnej “Original Play”,
  • warsztatach, na których będzie można wykonać zabawkę z recyklingu,            a także zabawkę skręcaną z balonów,
  • oraz uczestniczyć w ruchowych zabawach sensorycznych.

Dodatkowo terapeuta Integracji Sensorycznej udziel bezpłatnie porad i konsultacji dla zainteresowanych rodziców, dziadków, opiekunów.

Udział w pikniku zapewni dobrą zabawę wspólnie z dziećmi.  Bawiąc się z dziećmi wspomagamy ich prawidłowy rozwój i jednocześnie kształtujemy prawidłowe więzi emocjonalne w rodzinie.

Pamiętajmy, że to “Od dużego zależy rozwój małego”.

Program Pikniku

Pokazy i warsztaty:

Kiedy? Co? Kto?
11:00 – 11.15 Otwarcie pikniku – powitanie gości Dyrektor PPP 9

p. Magdalena Łabuś-Brzezińska

11:15 – 11:45 „Rosnę zdrowo i sportowo” – zajęcia ogólnorozwojowe Akademia Artystyczna „ART DANCE”

p. Dorota Sierakowska

11:45– 12:15  Prezentacja zajęć baletowych

Grupa baletowa „Baletniczki” pod kierunkiem p. Doroty Sierakowskiej

Akademia Artystyczna „ART DANCE”

12.30 – 13.00  Pokaz akrobatyczny oraz pokaz żonglowania Grupa cyrkowa „CIRCUS”- pod kierunkiem p. Anny Adamczyk

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 6

13:00 – 13:30 Warsztat zabawy pierwotnej „Original Play” Warsztat poprowadzi koordynator Original Play w Europie

p. Jolanta Graczykowska

13:30 – 14:00 Pokazy sportowej sekcji JUDO Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ”Columbus” pod kierunkiem p. Ewy Ślósarczyk
14:00 – 14:30 Pokazy Tańca Nowoczesnego  Hip-Hop Ognisko Pracy Pozaszkolnej

p. Aleksandra Napiórkowska

14:30 Zakończenie pikniku Organizatorzy

Równolegle z pokazami odbywać się będą zajęcia warsztatowe dla zainteresowanych uczestników Pikniku.

STOISKA WARSZTATOWE:

1. „Kącik zabaw ruchowych” – elementy terapii SI prowadzi terapeuta Integracji Sensorycznej z PPP 9 p. Lidia Pielaszek.
  1. „Nie ma śmieci dla dzieci” – warsztaty z recyklingu poprowadzą pedagodzy- terapeuci SI z PPP 9, p. Małgorzata Salamon i p. Renata Pawlak, w trakcie których uczestnicy będą mogli wykonać zabawkę rozwijającą małą motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową.
  2. „Pogaduchy Rodzicielskie” czyli przez twórczy ruch do lepszego rozwoju – kącik poradnictwa dla rodziców poprowadzi psycholog i terapeuta SI PPP 9, Elizę Dworakowską.
  3. „Domowa sensoryka dla smyka” – zajęcia i zabawy ogólnorozwojowe poprowadzą pedagodzy i nauczyciele z Przedszkola nr 404 p. Dorota Kaczmarek i p. Justyna Gołąbiowska.
  4. Stoisko pracy manualnej „Lekko…”- zajęcia warsztatowe dla dzieci poprowadzą nauczyciele z III Ogrodu Jordanowskiego, p. Beata Majewska,   Agata Barszcz, p. Kajetan Gruszczyński, p. Renata Płoszajska, p. Joanna Matejko – Zwięglińska i p. Justyna Olszewska.
  5. „Poznanie zmysłami”- zajęcia ogólnorozwojowe poprowadzi instruktor z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, p. Joanna Majewska.
  6. „Kodowanie na dywanie „- warsztaty kodowania dla najmłodszych poprowadzi instruktor z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, p. Alicja Kołakowska.
  7. „Artystyczny miszmasz”- warsztaty plastyczne techniką collage prowadzi instruktor z Magazynu Sztuk Katarzyna Jaruga.
  8. „Naucz się żonglować” – warsztat akrobatyczny, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie wykonać piłki do żonglowania pod kierunkiem młodzieży z grupy cyrkowej „Circus”, p. Anna Adamczyk.

Piknik poprowadzi p. Paweł Jakowlew.

ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY,

PEŁNEGO ZAANGAŻOWANIA I DOBREGO HUMORU!