Co nowego?

W związku z Zarządzeniem nr 912/2016 Prezydenta m.st. Warszawy, jesteśmy zobowiązani upewnić się, że strona Szkoły Podstawowej nr 23 jest dostosowana do wytycznych WCAG 2.1 na poziomie AA (link w języku angielskim). Wytyczne te wskazują aspekty dostępności (z ang. accessibility) które muszą być zawarte na stronie aby spełniała ona wymagania konkretnego poziomu.

Strona naszej szkoły w dużej mierze była już zgodna z powyższymi wytycznymi, natomiast aby upewnić się że spełnia ona je wszystkie, dodaliśmy parę funkcjonalności do naszej strony: od dnia 4. października 2019 można używać menu bocznego (widocznego na grafice poniżej) w celu zwiększenia czcionki na stronie, zwiększenia kontrastu, bądź wyświetlenia strony jedynie w odcieniach szarości, przy czym ustawienia te mogą być mieszane.

Ikony przedstawiające opcje dostępności na stronie

Mamy nadzieję, że tak usprawniona strona będzie wszystkim Państwu dobrze służyć.

Pozdrawiamy serdecznie