Kurier Ochocki – Szkolny Miesięcznik Historyczny Nr1 /wrzesień

Kurier Ochocki – Szkolny Miesięcznik Historyczny  Nr 1/ wrzesień

Każdy z nas tworzy historię, ale tylko wielki człowiek potrafi ją opisać, twierdził  Oskar Wild. Na pewno tę trudną umiejętność opanował zespół redakcyjny Szkolnego

Miesięcznika Historycznego ,,Kurier Ochocki”, w skład którego wchodzą pasjonaci historii, pracujący pod czujnym okiem pani Anny Badaszewskiej i pani Justyny Tokarzewskiej.  Zaciekawiona i dumna wzięłam do ręki pierwszy numer, wręczony przez Stasia odpowiedzialnego za dystrybucję.

Czytając notę redakcyjną skierowaną do Czytelnika, wiedziałam, że ten wieczór upłynie mi pod znakiem historycznych podróży bliższych i dalszych. Uważnie przeczytałam szpaltę Z kart historii,opracowaną przez Fabiana, z której dowiedziałam się, że jedna z ochockich ulic Sokołowskiego ,,Grzymały’ swoją nazwę zawdzięcza bohaterowi czasów okupacyjnej Warszawy.  Wrześniowe ciekawostki przygotowane przez Agatę,  Antoninę i Patrycję  z klas siódmych, wybrzmiały szczególnie, bo to miesiąc najdramatyczniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski. W każdym szanującym się Kurierze nie może zabraknąć Aktualności przygotowanych przez Antosię z 7a i jej redakcyjną koleżankę Patrycję. Lektura kolumny redagowanej przez Ewę z klasy 7a poszerzyła moją wiedzę  na temat Kolonii Lubeckiego, miejsca na Starej Ochocie, które codziennie przemierzam, spoglądając w ostatnio chmurne niebo. Wzruszona i spokojna o przyszłe pokolenia Młodych patriotów obejrzałam zdjęcia, utrwalające chwile obecności naszych uczniów podczas uroczystości lokalnych.

Na koniec dodam, że podjęłam się rozwiązania zagadki, ale z jakim efektem…może opowiem innym razem!

Anna Kozyra