Kurier Ochocki

Kolejny numer „Kuriera Ochockiego” jest już w Waszych rękach! Mamy nadzieję, że udało się Wam dostrzec Stasia Ulińskiego i usłyszeliście dźwięk dzwonka, ponieważ tam właśnie znajdował jeszcze cieplutki numer naszego szkolnego miesięcznika historycznego.

„Kurier Ochocki” powstał z myślą o tych wszystkich, którym nie jest obca potrzeba poznania historii swojego regionu. Stąd też pojawiają się tutaj przede wszystkim informacje dotyczące Ochoty, na terenie której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego.

A co w najnowszym numerze? Przede wszystkim wywiad z panią Danielą Ogińską, harcerką, sanitariuszką, członkinią Szarych Szeregów. Pani Daniela, w rozmowie z Anią Wiśniewską, opowiada o swoim życiu w okupowanej Warszawie.

Miłośników historii Ochoty zainteresuje z pewnością artykuł autorstwa Ewy Pszczoły dotyczący Filtrów Lindleya oraz nasz nowy cykl – „Sylwetki osób z Ochoty”. Marta Rosłanowska uczyniła Melchiora Wańkowicza bohaterem pierwszego odcinka tego cyklu. Wojciech Bartosz-Białoskórski z kolei przybliża Wam postać Rotmistrza Pileckiego, którego upamiętnia tablica na Placu Starynkiewicza.

Dzięki Antoninie Marcyniak, Patrycji Chrościckiej oraz Karolowi Machulowi każdy z Was będzie mógł się pochwalić znajomością ciekawostek historycznych, zaś Kornelia Wodecka oraz Aleksandra Antolak zadbały o to, aby Wasze umysły miały szansę na gimnastykę.

Gorąco zachęcamy do lektury!

Zespół redakcyjny