Pierwsze kroki w świecie programowania

Klasa 3D, z wychowawczynią  Anną Olszewską i nauczycielką informatyki Martą Wnukowicz, była na warsztatach zorganizowanych przez Cortland Edukacja. Uczniowie stawiali pierwsze kroki w świecie programowania razem z robotem Photonem. Po zajęciach mieli okazję zobaczyć jeszcze inne rodzaje robotów oraz programów edukacyjnych. Każdy mógł, np. zaprogramować wybranego robocika, nagrać własne przedstawienie, czy zerwać cyfrowego kwiatka…

Z zajęć uczniowie wyszli pełni emocji i wrażeń, co dało się usłyszeć w ich wypowiedziach.

Jan Ł. – Było fajnie, najlepiej zapamiętałem grę z Photonem.

Jan R. – Byłem głodny, ale było tak super, że wolałem się bawić niż jeść. Jedna z aplikacji sprawiała, że robot patrzył swoimi oczami, a ja na komputerze mogłem zobaczyć, to co on widzi.

Teresa – Pokochałam to miejsce, bo było dużo robotów. Samemu można programować. Przyjemnie było siedzieć w dziurze w ścianie, chciałabym, aby coś takiego było w naszej szkole. Ciekawie było również zrobić swój własny film.

Iza – Łapałam kwiatka na odległość, co było czymś całkowicie nowym. Nauczyłam się programować Photona i jako zespół wygrałyśmy z chłopcami.

Maks – Zapamiętałem ciekawą salę z dziurami, w których mogłem siedzieć, programowanie Photona, tworzenie muzyki z kabli i ozoboty.