Owocowo-warzywne szaleństwo

Zastanawialiście się, jak połączyć matematykę z burakiem? Zapytajcie klasy 6a! Jeśli chcecie rozszyfrować etykiety na produktach, koniecznie poproście o pomoc uczniów klasy 6b! Ekspertami od paprykowych łamigłówek i krzyżówek jest bez wątpienia klasa 4a, a uczniowie klas 1c, 3d, 3a i 3b zapewne do tej pory wspominają wspólne zdrowe biesiadowanie! Z kolei kwaśne minki 5a mówią same za siebie. Czyżby za dużo cytryny?

Jeśli zastanawiacie się, o co chodzi, już śpieszę z wyjaśnieniem. W taki oto sposób w dniach 27.11.2017 – 01.12.2017 świętowaliśmy w szkole Tydzień Warzyw i Owoców. Nasza placówka, która należy do programu Szkół Promujących Zdrowie, postanowiła zorganizować szereg akcji zachęcających do zdrowego żywienia. W każdej klasie odbyły się zajęcia dotyczące prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Przebieraliśmy się w kolory owoców i warzyw, przygotowywaliśmy smaczne i zdrowe śniadania, ciasta oraz soki. Powstały też liczne prace plastyczne, które można podziwiać na szkolnej wystawie. Te i inne pomysły na zdrowe jedzenie i zdrowy styl życia można podziwiać na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia przepysznie kolorowej relacji fotograficznej.