„Zagadkowa przygoda” – zabawa z iPadami

Dzięki uprzejmości firmy Apple, która nieodpłatnie wypożyczyła nam kilka iPadów, w szkole zorganizowano i przeprowadzono zabawę dla uczniów klas młodszych, którzy chodzą na świetlicę.

Głównym celem gry szkolnej „Zagadkowa przygoda” była nauka mądrego korzystania z urządzeń multimedialnych, a także uwrażliwianie na niebezpieczeństwa pojawiające się w sieci. W trakcie zabawy uczniowie klas 3 i 4 zwiedzili 7 światów (morski, sportu, zagadek, zdrowia, Internetu, wynalazków i kosmos), w których królowali przebrani koordynatorzy z klasy 5B. W każdym świecie grupka dostawała iPada i pod opieką koordynatorów odkrywała pytania ukryte w kodach QR. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi grupa otrzymywała literkę w kopercie. Zebrane literki układały się w hasło OCHRONA. Wygrywała ta drużyna, która w najkrótszym czasie rozwiązała zagadki i zdobyła 7 liter. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni, a zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca otrzymali nagrody specjalne.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom z klasy 5 B, którzy profesjonalnie przeprowadzili zabawę.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zabawy i momentu wręczenia dyplomów i nagród.