Zaproszenie

„Szanowni Państwo,

Jako szkoła korzystająca z Programów dla szkół w ramach współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa serdecznie zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z przeznaczonych dla dzieci i młodzieży materiałów edukacyjnych dotyczących rolnictwa ekologicznego i żywności ekologicznej opracowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przygotowane materiały obejmują:

  • Publikację Skąd biorą się produkty ekologiczne (cz. I oraz cz. II)

Dostępne w wersji elektronicznej do pobrania na stronie internetowej: http://www.minrol.gov.pl/Jakosc-zywnosci/Rolnictwo-ekologiczne/Rolnictwo-ekologiczne-dla-dzieci. Broszury te zostały wydane z myślą o dzieciach w celu kształtowania od najmłodszych lat  ich świadomości ekologicznej oraz dobrych nawyków żywieniowych.

  • Filmy wykonane w ramach kampanii pt. Żywność Ekologiczna Gwarancją Dobrego Smaku

Do dyspozycji zainteresowanych jest 15 krótkich, ok. 5 minutowych filmów w formie reportaży z udziałem eksperta kulinarnego Pana Grzegorza Łapanowskiego pokazujących różne aspekty produkcji ekologicznej oraz możliwość wykorzystania produktów ekologicznych przyrządzając z nich różne przetwory i potrawy”.