Mity, baśnie, legendy na Zamku Królewskim

Jaka jest legenda o Złotej Kaczce z Tamki? Czy żółwie potrafią latać tylko w bajkach? Kim jest Perun? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogli poznać uczniowie klasy 4b, którzy 20 grudnia wybrali się na lekcję muzealna do Zamku Królewskiego. Lekcję nietypową z wielu względów. Nie każdy podczas zwiedzania może położyć się na posadzce i oglądać sceny mitologiczne przedstawione na suficie. Nie każdy ma okazję zagrać żółwia czy kaczuszkę we wnętrzach pałacowych. A poza tym pani przewodnik cały czas opowiadała nam różne historie z dawnych czasów. Dzięki temu w bardzo atrakcyjnej formie nauczyliśmy się odróżniać baśnie od bajek, a mity od legend. Na zakończenie zajęć mogliśmy wykonać ilustrację do jednej z poznanych opowieści. W przedświątecznym tygodniu taka lekcja bardzo nam się podobała.

Uczniowie klasy 4b