Świat filmu na wyciągnięcie ręki

8 stycznia klasa 4a z p. Anną Badaszewską zwiedziła III edycję wystawy „Plan  Filmowy”. Uczniowie mieli okazję poznać niezwykłą opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przeniosły zwiedzających w czasie i pozwoliły poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja wystawy prowadziła przez kolejne etapy powstawania filmu, przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej.

Uczniowie mogli zobaczyć  również dekoracje wykreowane przez twórców filmowych,przejść filmowymi  lochami czasu, a dzięki technologii VR przenieść się na plan filmowy i obserwować pracę ekipy filmowej.

Na zakończenie kostiumograf opowiedział dzieciom o swojej pracy, a zwiedzający mogli przymierzyć wybrane kostiumy.