DZIELNICOWY KONKURS – ARCHITEKCI NIEPODLEGŁOŚCI

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI oraz VII do udziału w Dzielnicowym Konkursie „Architekci Niepodległości ” organizowanym w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym celem konkursu jest poznanie sylwetek twórców niepodległej Polski, oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia.

W konkurs włączyły się trzy szkoły:

SP23 – przybliżenie sylwetki Romana Dmowskiego

SP97 – przybliżenie sylwetki Józefa Piłsudskiego

SP61 – przybliżenie sylwetki Ignacego Paderewskiego.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego oraz dzielnicowego. Etap szkolny, mający formę testu wiedzy, ma na celu wyłonienie 3 osób, które tworzyć będą szkolną drużynę w etapie drugim. Etap drugi, dzielnicowy, składa się z trzech części: kalendarium, zestawu pytań i puzzli.

Terminarz:

Etap szkolny: 5 kwietnia 2018 r.

Etap dzielnicowy: 20 kwietnia 2018 r.

Zakres materiału:

Etap szkolny: znajomość biografii Romana Dmowskiego

Etap dzielnicowy: znajomość biografii Romana Dmowskiego oraz zarys historyczny- od II połowy XVIII wieku do I połowy XX wieku ( podręczniki kl. VI, VII )

Bibliografia:

Kawalec Krzysztof  Roman Dmowski, Wrocław 2002

Micewski Andrzej Roman Dmowski, Warszawa 1971

podręczniki do historii – kl. VI, VII

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy konkursu p. Anna Badaszewska oraz p. Justyna Tokarzewska.

Serdecznie zachęcamy do udziału!