Projekt „Odkrywamy Warszawę”

W piątek 9 lutego klasa 6a odbyła wycieczkę po Ochocie w ramach projektu „Odkrywamy Ochotę”. Było to już drugie wyjście tej klasy w ramach projektu, którego celem jest zapoznanie uczniów z historią dzielnicy – ważnymi miejscami oraz postaciami zasłużonymi dla tej części Warszawy. Uczniowie spacerując po dzielnicy Ochota, mają za zadanie odszukać ważne historycznie miejsca, w tym tablice pamiątkowe, pomniki i zabytki. Pierwszym miejscem na trasie spaceru były Filtry Lindleya, uczniowie mięli możliwość usłyszeć, jak powstawały Filtry, kto był autorem i wykonawcą projektu tego zabytku XIX-wiecznej architektury. Następnie klasa 6a podążyła śladami tablic upamiętniających m.in.: Gabriela Narutowicza, Stefana Roweckiego „Grota”, Antoniego Chruściela „Montera”. Kolejnym punktem na trasie był Kościół św. Jakuba Apostoła przy Placu Narutowicza. Ostatnim ważnym miejscem, które zobaczyli uczniowie był Pomnik Barykady Września przypominający  bohaterską obronę żołnierzy przy wsparciu warszawiaków we wrześniu 1939 r.