WARSZTATY ZESPOŁU REDAKCYJNEGO

Nie jest łatwo tworzyć szkolną gazetkę. Potrzebne są umiejętności pracy w zespole oraz podstawowa wiedza na temat redagowania artykułów. Doskonale wiedzą o tym uczniowie wchodzący w skład zespołu redakcyjnego naszego Szkolnego Miesięcznika Historycznego „Kuriera Ochockiego” oraz ich opiekunowie. W celu udoskonalenia swoich umiejętności redaktorskich odbyli warsztaty w redakcji jednej z warszawskich gazet oraz w studiu radiowym.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję przyjrzeć się pracy profesjonalistów, zajrzeć do miejsc, gdzie na co dzień mają wstęp tylko upoważnione do tego osoby a także spróbować swoich sił w samodzielnym nagrywaniu oraz redagowaniu tekstów. Miejmy nadzieję, że to doświadczenie pomoże im rozwinąć swoje umiejętności, a „Kurier Ochocki” będzie rozwijał się razem z nimi.