Praca konkursowa – „PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA czyli NASZA SZKOŁA TO MY”

SP 23

Zofia Kołodziejczyk

klasa 4 (9 lat)

 

„NASZA SZKOŁA TO MY”

– Teraz godzina wychowawcza w 24! – krzyknął Karol.

– No wow, odkryłeś Amerykę! – wrzasnął Olek.

Tak, to normalny dialog chłopców.

-Echhhhhhm – westchnęłam.

Już nie mogłam tego słuchać, więc poszłam do biblioteki, bo wiedziałam, że tam chłopcy nawet stopy nie postawią, ponieważ książek nienawidzą. Usiadłam na krześle i sięgnęłam po pierwszą lepszą książkę.

„WYSPA POTĘPIONYCH” – głosił czarny napis na okładce. Zaczęłam czytać. Doszłam do 12 rozdziału, kiedy zadzwonił dzwonek na lekcje. Chwyciłam plecak
i pobiegłam do sali 24. Zajęłam miejsce obok Zosi W. i wyjęłam z plecaka dzienniczek.

– Dzieci, proszę o ciszę!!- krzyknęła pani Magda. Gdy cała klasa wreszcie przestała wrzeszczeć, to pani Magda zaczęła dyktować:

„Jutro 23.11.2017 (czwartek) odbędzie się głosowanie na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Aby wziąć udział w głosowaniu, uczeń musi mieć przy sobie legitymację szkolną.” Pozostała część lekcji minęła nam bardzo szybko.

Następnego dnia chłopaki od rana zasypywali nas pytaniami w stylu:

„Na kogo zagłosujesz?”, „Zagłosujesz na Julkę?” albo „Masz legitymację?”

Musicie wiedzieć, że to strasznie męczące tak odpowiadać na każde z, zadanych przez chłopaków, pytań. Wreszcie na 4 lekcji nadszedł czas na głosowanie. Ja zagłosowałam na Antoninę Skowronek, bo moim zdaniem miała najlepsze pomysły. Piątek zleciał nam tak szybko jak nie wiem co, ale w poniedziałek…

W poniedziałek czekała nas bardzo miła niespodzianka. Na tablicy z ogłoszeniami wisiała kartka z wynikami głosowania. Niestety, Antonina była na 7 miejscu,
a ponieważ zasady głosowania bardzo mnie interesowały, zapytałam o nie panią Magdę. Odpowiedziała, że osoby, które uplasowały się do 10 miejsca, przechodzą do Samorządu Uczniowskiego, a to z kolei znaczy, że Tosia też się w nim znajdzie!

To super!! – pomyślałam.

Okazuje się, że każdy głos się liczy. Nawet jeden jedyny głos ma wpływ na skład Samorządu Uczniowskiego,  więc śmiało głosu,j bo NASZA SZKOŁA TO MY.