ARCHITEKCI NIEPODLEGŁOŚCI – ROMAN DMOWSKI

Każdy, kto zna hymn naszej szkoły wie, iż „Dwudziesta Trzecia emocje budzi w dorosłych i dzieciach” . W dniu takim jak 20 kwietnia 2018 roku emocje te były wyjątkowe, gdyż mieliśmy okazję być gospodarzami etapu dzielnicowego konkursu historycznego Architekci Niepodległości – Roman Dmowski organizowanego w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bohaterami tego dnia byli uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 61, 97 i oczywiście 23, którzy świetnie poradzili sobie w etapie szkolnym konkursu, dzięki czemu mogli pojawić się w murach naszej szkoły tworząc szkolne drużyny konkursowe. Nie brakowało im wsparcia zarówno ze strony swoich szkolnych kolegów i koleżanek, jak i zaproszonych gości: pana Burmistrza dzielnicy Ochota, p. Grzegorza Wysockiego, pana Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania, p. Krzysztofa Grochowskiego, p. Marleny Kalety – przewodniczącej Rady Rodziców oraz pań, które świetnie przygotowały ich do udziału w konkursie: p. Doroty Moroz oraz p. Beaty Dudziak-Tomaszek.

Uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą oraz umiejętnościami i świetnie poradzili sobie z zadaniami, wśród których znalazły się m.in. znajomość biografii Romana Dmowskiego oraz zarysu historycznego okresu walki o niepodległość.

Z przyjemnością możemy ogłosić, iż pierwsze miejsce w Dzielnicowym Konkursie Architekci Niepodległości – Roman Dmowski zajęła drużyna z naszej szkoły, drugie – ze szkoły nr 61a trzecie miejsce przypadło uczennicom ze szkoły nr 97.

Serdecznie gratulujemy!