Jesteśmy eko

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą panią Krystyną Cieślik skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Pikniku Ekologicznym z okazji I Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci 2018. Impreza plenerowa, zorganizowana była specjalnie z myślą o uczniach klas 4-6 szkół podstawowych. Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci, który przypada 13 października, był obchodzony w tym roku po raz pierwszy. Organizatorem był ElektroEko oraz organizacja WEEE Forum wraz z Centrum UNEP/GRID.

Ochocki piknik obfitował w całe  mnóstwo atrakcji dla dzieci: gier, zabaw i konkursów, ale miał on także charakter edukacyjny. Celem głównym Pikniku było uświadomienie dzieciom, że każdy z nas może wiele zrobić dla środowiska, poprzez dobre nawyki, proste czynności oraz działania, które wspólnie z rodzicami można wprowadzić na stałe do domowego planu zajęć. Należy do nich codzienne segregowanie odpadów, a także zbieranie i oddawanie elektrośmieci do specjalnych pojemników i punktów zbiórek.