Kolorowo i międzynarodowo!

Dnia 26 września 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zespół nauczycieli języków obcych zorganizował konkurs na najciekawiej udekorowane drzwi, a dzięki uprzejmości Rady Rodziców mogliśmy każdą klasę obdarować słodką niespodzianką. Wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami wzorcowo wywiązali się z zadania. Uczniowie przygotowali prace plastyczne, flagi oraz symbole narodowe, które można było podziwiać na drzwiach poszczególnych klas. Mieliśmy również okazję zapoznać się ze zwrotami grzecznościowymi używanymi w różnych zakątkach świata.

Komisja konkursowa oceniająca prace miała bardzo trudne zadanie, ale udało się wyłonić zwycięzców. Zostali nimi:

Klasa II c – Egipt

Klasa II b – Wielka Brytania

Klasa V a – Ukraina

Ponadto Komisja , w skład której wchodziła Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz społeczności uczniowskiej, postanowiła wyróżnić klasę IV d oraz klasę VI a za wyjątkowe zaangażowanie w promocję kultury Włoch oraz Szkocji w trakcie obchodów Dnia Języków Obcych.

Następnie na jednej z lekcji szkolnymi korytarzami przemaszerował barwny pochód, w którym reprezentanci klas mieli szansę zaprezentować swoje kraje. Podczas wizyt w klasach inni uczniowie odgadywali nazwy państw i nie ma co ukrywać, mieliśmy przy tym dużo zabawy!

Dziękujemy wszystkim za udział w świętowaniu Dnia Języków Obcych i świetną edukacyjną zabawę!