Podsumowanie I edycji konkursu- „Armia Krajowa – Bohaterowie”

29 marca 2019 r.  w Centrum Edukacji Historycznej w budynku PAST-y odbyło się  uroczyste podsumowanie  organizowanego przez naszą szkołę konkursu  “Armia Krajowa- Bohaterowie″, który skierowany był  do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu Warszawy. Patronat honorowy nad konkursem objęły Fundacja PPP, ŚZŻAK , a partnerem konkursu było NAC.

Prace uczestników  były oceniane w dwóch kategoriach: album tematyczny lub portret Bohatera.  I miejsce w kategorii album zajęła Zofia Tarłowska-SP nr 280, II-Gabriela Czerwińska-nasza uczennica z klasy 6c, III-Kornelia Backiel-SP nr 148. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Alanowi Jankowskiemu- SP nr 280, Antoniemu Ziemskiemu- SP nr 314, Wiktorowi Długołęckiemu- SP nr 280. Z kolei w kategorii portret-I miejsce zajął Allen Wołowski-SP nr 61, II-Wiktoria Topaczewska- SP nr 85, III-Jagoda Krauzenasza uczennica z klasy 6b. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Leonowi Jankowskiemu- SP nr 357, Erwinowi Białobrzeskiemu- SP nr 148, Monice Chęć-SP ,,Mentis”.Nagrody zwycięzcom wręczyli zaproszeni goście i  fundatorzy: Burmistrz Dzielnicy Ochota-p. Katarzyna Łęgiewicz, Wiceprezes ŚZŻAK-p. Jerzy Żelaśkiewicz, Prezes Fundacji PPP-p. Sławomir Pocztarski, Dyrektor NAC-p. Radosław Kałużniak. Uroczystość uświetnił montaż słowno -muzyczny w wykonaniu uczennic z klasy 8a oraz chóru szkolnego.Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Burmistrz Dzielnicy Ochota-p. Katarzynie Łęgiewicz odznaki-wyróżnienia za wkład pracy na rzecz ŚZŻAK. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu! Dziękujemy Darczyńcom. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

This slideshow requires JavaScript.