Badanie „Cyfrowi rodzice”

Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG, Uniwersytet Gdański oraz Librus zapraszają do udziału w ogólnopolskim naukowym badaniu on-line skierowanym do rodziców. Badanie koncentruje się wokół tematyki wykorzystania technologii przez dzieci i rodziców. Jego celem jest znalezienie odpowiedzi na następujące pytania:

• W jaki sposób dzieci korzystają z mediów cyfrowych?
  • W jakim stopniu są świadome zagrożeń w sieci?
  • W jaki sposób dzieci korzystają z portali społecznościowych?
  • Jak rodzice postrzegają swoje relacje z dziećmi?

Badanie jest skierowane do rodziców i potrwa do 30 czerwca 2019 r. Udział w badaniu jest anonimowy.

Wszyscy rodzice, którzy wezmą udział w badaniu, otrzymają dostęp do materiałów edukacyjnych. Dowiesz się dzięki nim:

• po czym poznać, że Twoje dziecko zaczyna nadużywać mediów cyfrowych,
  • co zrobić, by dziecko korzystało z technologii w sposób właściwy,
  • jak wspólnie opracować domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych.

Materiały będą dostępne po wypełnieniu ankiety. Zebrane dane posłużą do przygotowania raportu i kolejnych bezpłatnych materiałów edukacyjnych do rodziców. Wykonanie ankiety trwa około 30 minut. Organizatorzy dziękują za wsparcie projektu.

ankieta i więcej informacji na stronie:

Projekt jest uzupełnieniem projektu MłodziCyfrowi,PL który jest realizowany w naszej szkole w klasach 7 i 8.