FUNDACJA DZIECIĘCY UNIWERSYTET CIEKAWEJ HISTORII

15 MAJA ROZPOCZĘLIŚMY ZAPISY NA 7 EDYCJĘ
DZIECIĘCEGO UNIWERSYTETU CIEKAWEJ HISTORII
PRZYPADAJĄCĄ NA ROK AKADEMICKI 2019/2020.

Do tej pory w naszych zajęciach wzięło udział ponad 3000 studentów, odbyło się ponad 700 wykładów, które zostały przygotowane przez ponad 100 wykładowców.

Każde spotkanie z DUCHem to fascynująca przygoda, podczas której nasi słuchacze nie tylko zdobywają wiedzę historyczną, ale przede wszystkim uczą się ważnych życiowych umiejętności. Absolwenci DUCHa lepiej rozumieją teraźniejszość, kojarzą fakty, wyciągają wnioski, analizują, potrafią myśleć krytycznie. Są tolerancyjni i otwarci.

Znajomość historii potrafią wykorzystać w wielu dziedzinach życia.

Po co uczyć dzieci historii?

Historia jest nauczycielką życia.To stare łacińskie przysłowie zawiera w sobie najlepszą odpowiedź na pytanie, dlaczego warto się jej uczyć. Nieprzebrane bogactwo dziejów, ogrom faktów,postaci i zjawisk, piękno ludzkich postaw i wytworów kultury, zawarte jest na kartach historii, które chcemy odsłaniać przed oczami najmłodszych. Dzięki nam poznają historię rycerzy i królów, budowniczych katedr i zamków, podróżników i odkrywców, wielkich naukowców, polityków i artystów, wreszcie – zwykłych ludzi, którzy żyjąc i pracując przed nami, budowali mozolnie świat, w jakim dzisiaj żyjemy.
Poznawajmy historię i zaprośmy do jej poznawania nasze dzieci – to jeden z najpiękniejszych darów, jaki możemy im ofiarować.

Co to jest DUCH?

To pierwszy w Polsce uniwersytet historyczny dla dzieci, który zabiera swoich studentów w niesamowitą podróż w czasie.
Zajęcia DUCHa mają charakter interdyscyplinarny: łączą w sobie zagadnienia z historii, historii sztuki, geografii, politologii, etnografii, filozofii. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z historii życia codziennego, obyczajów, stosunków społecznych.
W sposób prosty, ciekawy, oryginalny i często zaskakujący młodego słuchacza opowiadamy o złożonych procesach, które wpłynęły i nadal wpływają na losy świata. Pokazujemy historię ludzi, a nie historię wojen. Znajdują odpowiedzi na pytania: jak to było? Dlaczego tak było? Dlaczego tak się działo? Co z tego wynikło?

DLA KOGO? Uczniowie szkół podstawowych od 1 do 8 klasy. Grupy podzielone pod względem wieku uczestników.

KIEDY? W soboty.

GDZIE? W Warszawie, w salach Uniwersytetu Warszawskiego, w muzeach i innych ciekawych miejscach stolicy.

PO CO? Bo znajomość historii jest niezbędna młodym, nowoczesnym, otwartym na świat ludziom.

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając formularz rekrutacyjny na www.duch.edu.pl

15 maja rozpoczęliśmy zapisy na 7 edycję Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii przypadającą na rok.

 

Jak wyglądają nasze zajęcia?

Każdy wykład to zupełnie inna historia. Badamy starożytne manuskrypty, analizujemy dokumenty, uczymy się fechtunku, ustawiamy szyk falangi, poznajemy dawne zwyczaje, debatujemy, oceniamy wybory polityków, a czasami bierzemy udział w królewskich ucztach!

Znakiem rozpoznawczym Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii są zajęcia utrzymane na najwyższym poziomie merytorycznym. Współpracownikami i wykładowcami są pracownicy akademiccy, ludzie sztuki, kultury, historycy, archeologowie, antropolodzy, podróżnicy. Są to wspaniali, młodzi, doświadczeni w pracy z dziećmi, ludzie.

Działalności Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii patronuje Instytut Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, czyli najlepszej uczelni w kraju. Wykłady odbywają się w salach uniwersyteckich, co jeszcze lepiej pozwala poczuć DUCHa nauki😊

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych zajęć. Zapraszamy do kontaktu:

uniwersytet@duch.edu.pl / tel. 692 981 439