Z wizytą w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

Delegacja uczniów naszej szkoły, wraz z rodzicami i dziadkami, wzięła udział w spotkaniu z Powstańcami Warszawskimi w Domu Dziennego Pobytu dla Weteranów – Żołnierzy Powstania Warszawskiego przy ul. Nowolipie 22 na Woli. Wizyta odbyła się dzięki współpracy z Domem Wsparcia dla Powstańców Warszawskich oraz Narodowym Archiwum Cyfrowym (NAC).

W Domu Powstańców nasi uczniowie rozmawiali z Gospodarzami o Ich przeżyciach z lat okupacji, nawiązując wspaniały międzypokoleniowy dialog oraz wzięli udział w prezentacji książki Stefana Artymowskiego „Plan zagłady Warszawy” zawierającej materiał dokumentujący zniszczenie Warszawy we wrześniu 1939r. Była to jedna z tych niecodziennych, żywych lekcji historii, która z pewnością zostanie w pamięci na długie lata.