Moja Warszawa-edukacja varsavianistyczna w NAC

30 września nasi uczniowie korzystając z zaproszenia na pierwsze obchody Dnia Archiwisty, wzięli udział w warsztatach w Narodowym Archiwum Cyfrowym.Temat zajęć:,,Warszawa(nie)odzyskana” byłjednym z cyklu lekcji edukacji varsavianistycznej. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się archiwalnym zdjęciom Dworca Głównego, Wielkiej Synagogi, pałacu Saskiego czy portu lotniczego na Mokotowie. Podjęli próbę odpowiedzi na pytanie, z jakich względów zdecydowano się na rekonstrukcję niektórych zabytków, innych zaś nie, wykonali kolaż.W warsztatach były wykorzystane materiały ze zbiorów NAC, portalu Szukaj w Archiwach oraz archiwów domowych. Naszą młodzież w czasie zajęć odwiedził również wizytujący w tym czasie placówkę Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk w towarzystwie dyrektora Narodowego Archiwum Cyfrowego p. Radosława Kałużniaka oraz ekipy telewizyjnej. Goście przekazali naszym uczniom miłe niespodzianki-przybory szkolne i słodkie upominki oraz podziękowali za dotychczasową współpracę.