Spotkanie ze studentami Erasmus’a – Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi, szukamy skarbów wokół nas.

W dniach od 1 października do 25 października uczniowie klasy 8 a i 8 b działający w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu czytali we wtorki po lekcjach swoim młodszym kolegom Gang  Słodziaków  R. Piątkowskiej. Celem spotkań było zainspirowanie do codziennego czytania. Starsi uczniowie tłumaczyli na czym polega recykling. W trakcie zabawy powstawały zabawki  z wytłaczanek po jajkach, z butelek pet i makulatury. W dniu 22 października do naszych spotkań dołączyli studenci z wymiany Erasmus ze swoimi kolegami z APS. Tym razem skupiliśmy się na opowiadaniu Drzewa czytanym w języku polskim i w języku angielskim. W trakcie spotkania wielokulturowego staraliśmy się przekazać wzorce zachowań, kształtować postawy, wartości i przekonania uczniów, uwzględniając troskę o jakość środowiska. Po każdym spotkaniu przybywało nowych i pięknych własnoręcznie wykonanych zabawek. W piątek 25 października podsumowaliśmy nasze działania w szkole i wybraliśmy się na wielką zabawę do Przedszkola nr 111.  Tam oczekiwały nas zaciekawione maluchy. Przedszkolaki były zachwycone opowiadaniami czytanymi przez uczniów, skupione słuchały wersji czytanej w języku angielskim, bez oporów pracowały w grupach gdzie dominował język angielski lub język hiszpański. Było to możliwe dzięki uczniom z klasy 8 a i 8 b, którzy tym razem wystąpili w roli tłumaczy.
Szukając skarbów wokół nas znaleźliśmy je w nas samych.