Warsztaty z doradztwa zawodowego w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przy ulicy Radomskiej w Warszawie

W dniach 17.01.i 22.01.2020r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej Nr 23 w Warszawie uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego organizowanych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną przy ul. Radomskiej w Warszawie.

Tematem warsztatów była przyszłość edukacyjno – zawodowa uczniów.

Panel dyskusyjny odbywał się pod hasłem „MOJA PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY ODE MNIE” – Już dziś mądrze zaplanuję swoją drogę do zawodu.

Podczas warsztatów uczniowie wraz z prowadzącymi Paniami Bożeną Frączak i Elżbietą Gniazdowska (specjalistkami ds. doradztwa zawodowego z PPP) zastanawiali się nad odpowiedzią na pytanie:

Co warto wiedzieć o sobie aby mądrze zaplanować swoja przyszłość edukacyjno – zawodową?

W tym celu uczniowie mieli możliwość stworzenia własnego profilu za pomocą ankiety skłonności zawodowych, która pozwoliła zorientować się uczniom do których zawodów mają predyspozycje, w których obszarach powinni szukać pracy. Wiedza ta pomoże w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Również podczas warsztatów uczniowie mogli się dowiedzieć że ważną i kluczową kompetencją jest zarządzanie swoim czasem. Pomoże ono w nauce i wykonywaniu zadań służbowych w przyszłej pracy zawodowej.

Panie specjalistki z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej podały uczniom przydatne linki do stron np. mapa karier, wyszukiwarka zawodów, e- informator, wasza edukacja (strona z kalkulatorem umożliwiającym obliczenie punktacji z ocen i egzaminów).

Na koniec spotkania uczniowie mogli się zmierzyć się z zagadkami dot. doradztwa zawodowego, podczas rozwiązania ich mogli zapoznać się z nowymi zawodami na obecnym rynku pracy tj. zadziczaczka, big date, groomer.