Wyprawka pierwszoklasisty 2020

Szanowni Rodzice uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021,

cieszymy się, że oddajecie swoje pociechy pod opiekę mądrych wychowawców, którzy stworzą przyjazny i życzliwy klimat dla ich rozwoju w naszej placówce. Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dotyczącą wyprawki pierwszoklasisty.

1. Podręczniki obowiązujące w klasie 1 to „Gra w kolory” wydawnictwa Mac Edukacja. Zakupu podręczników i ćwiczeń ze środków dotacji celowej dokonuje szkoła.
  2. Prosimy o wyposażenie swoich pociech w:
  • 2 zeszyty 16 kart. w kratkę,
  • 2 zeszyty w trzy linie (z liniami kolorowymi),
  • 1 blok techniczny A4,
  • 1 papier kolorowy,
  • klej w sztyfcie,
  • nożyczki,
  • kredki Bambino (dowolny rodzaj)
  • farby plakatowe i pędzel,
  • piórnik (nie kosmetyczka), a w nim: miękki ołówek najlepiej trójkątny, podstawowe kolory kredek ołówkowych, gumka, temperówka z pojemniczkiem, linijka,
  • worek na obuwie zmienne
  • strój gimnastyczny ( bawełniana koszulka, krótkie spodenki, buty sportowe).

Wszystkie niezbędne przybory będą przechowywane w indywidualnych szafkach.

Podczas przerwy śniadaniowej o 9.40 uczniowie jedzą  drugie śniadanie odpowiednio zapakowane (np. kanapka, owoce, ewentualnie zdrowa przekąska) oraz napój w bezpiecznym opakowaniu. Nie spożywamy w szkole chipsów ani słodkich napojów gazowanych.

1. Po przyjściu do szkoły uczniowie zmieniają buty. Obuwie szkolne powinno być na gumowej, jasnej podeszwie.
  2. Strój sportowy to koszulka, luźne spodenki, obuwie sportowe na zmianę. Strój zostawiamy w szkole w płóciennym, podpisanym worku.
  3. Podczas imprez i uroczystości uczniowie noszą stroje galowe: dziewczynki – białą bluzkę i granatową lub czarną spódnicę, chłopcy – białą koszulę i granatowe lub czarne spodnie.

Wychowawczynie klas 1