Wyniki konkursu ,,Portret bohatera lokalnej historii- kartka z pamiętnika”

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta” zorganizowany  został konkurs literacko-historyczny upamiętniający ważne postacie związane z regionem ,,Portret bohatera lokalnej historii-kartka z pamiętnika”. Miło nam poinformować, że nagrodzono następujących uczniów:

I miejsce  Wojciech Bartosz-Białoskórski z klasy 7a

II  miejsce Aleksander Rudnicki z klasy 6b

III-ex aequo Szymon Szymulski z klasy 6a i Bartek Mucha z klasy 7b. Zwycięzcom gratulujemy!

Na lekcjach języka polskiego i historii uczniowie przygotowywali również  prezentacje multimedialne i wirtualne kalendarze, które będą wykorzystane podczas zajęć  poświęconych ważnym rocznicom i postaciom historycznym. Na uwagę zasługują przede wszystkim kalendarze wykonane przez Karola Machula i Wiktora Rodkiewicza z klasy 8a.

Z kolei, Amelka Patyrowska z klasy 4c odszukała w domu pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie i przedstawiła piękną prezentację, z niezwykle wzruszającym komentarzem nawiązującym do historii swojej rodziny na tle ważnych wydarzeń historycznych w 1939r.

Podsumowując tegoroczną edycję akcji, wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy! Cieszymy się, że cel przedsięwzięcia, jakim było upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych został osiągnięty, a społeczność szkolna zwróciła  uwagę na historię swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.