Żywa lekcja historii

8 października grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z prof. Leszkiem Żukowskim, ps. ,,Antek”, żołnierzem Szarych Szeregów i Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, więźniem obozów koncentracyjnych Flossenburg i Dachau, które odbyło się w siedzibie Centrum Edukacji Historycznej Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego w PAST. Profesor Żukowski podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z okresu wojny i pobytu w obozach, odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez uczniów. Młodzi ludzie mieli sposobność obejrzeć również przygotowany przez Prezesa FPPP-p. Mirosława Chadę film o zdobyciu PAST-y przez Powstańców Warszawskich. Była to dla młodzieży niezwykła lekcja żywej historii, kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich.