Ogólnopolska gra kryptograficzna Łamacze szyfrów

Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w wyjątkowym konkursie! ŁAMACZE SZYFRÓW to ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię i świetnie się bawić! Inicjatywa służy popularyzacji faktu złamania Enigmy przez polskich matematyków, w tym roku przypominamy również sukcesy polskich kryptologów w wojnie polsko-bolszewickiej.

Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne. Niezwykle ważną kwestią jest fakt, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze. Więcej szczegółów w materiałach widocznych poniżej.

 www.lamaczeszyfrow.pl

Zapraszamy do udziału w grze Łamacze szyfrów podczas ,której wykorzystacie wiedzę z matematyki, historii i informatyki. Powodzenia!

Lamacze_Szyfrow_ulotka_szk

Lamacze_plakat