By poznać swoją Małą Ojczyznę…

Uczniowie naszej szkoły w styczniu i lutym uczestniczyli w kolejnych lekcjach online z zakresu edukacji varsawianistycznej prowadzonych przez p. Karolinę Vysata z Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz w ramach programu ,,Arsenał Warszawa”- z prowadzącą p. Agnieszką Dzieniszewską- przewodnikiem po Warszawie. Celem zajęć było poznanie dziedzictwa kulturowego i historycznego Warszawy, kształtowanie postawy obywatelskiej, przynależności regionalnej, a także dumy z dokonań przodków. Tematy spotkań tym razem dotyczyły starej Warszawy i jej legend, stolicy na starej fotografii, historii Filtrów na Ochocie, Powstania Warszawskiego oraz w związku z ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego- poświęcone były życiu i twórczości poety.Prowadzącym-serdecznie dziękujemy!