Czytam sobie.Pierwsza klasa!

Z największą radością informujemy, że przystąpiliśmy do projektu„Czytam sobie. Pierwsza klasa!” . To program wydawniczy do nauki czytania oraz akcje społeczne promujące czytelnictwo. Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy jej wsparciu nauczycielki wprowadzają do szkoły metody nauczania oraz tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata. Dla wielu dzieci książki otrzymane w ramach projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” będą pierwszymi własnymi i samodzielnie przeczytanymi książkami. Czytanie to wspaniała przygoda. Kochamy książki i zależy nam na tym, by miłością do czytania podzielić się także z najmłodszymi.