Lutowy numer szkolnego ,,Kuriera Ochockiego”

Oddajemy w ręce fanów, sympatyków, a może nowych czytelników 🙂 lutowy numer szkolnego ,,Kuriera Ochockiego”, a w nim wiele ciekawostek i faktów, nie tylko z życia szkoły! Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, co dzieje się ostatnimi czasy w szkolnej świetlicy, polecamy wywiad z Panią Anetą Bentlewską .W lutowym wydaniu Kuriera Ochockiego przedstawimy wiele ważnych dat i wydarzeń z nimi związanych, dlatego stwierdziliśmy, że jest to numer pod tym względem wyjątkowy. O tych historycznych, które w tym miesiącu się rozegrały, dowiecie się z naszych artykułów. Warto o nich pamiętać, ponieważ są nośnikiem nie tylko historii, ale również przypominają nam o naszej polskości, tożsamości i tradycji. Musicie też wiedzieć, że rok 2021 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem znanego poety – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W styczniu bowiem wypada setna rocznica jego urodzin. Z tej okazji na warszawskim Powiślu odsłonięto mural przedstawiający Baczyńskiego, opatrzono go cytatem z wiersza „Spojrzenie”: „I jeden z nas — to jestem ja, którym pokochał. Świat mi rozkwitł jak wielki obłok, ogień w snach i tak jak drzewo jestem — prosty”. Mamy nadzieję, że artykuły, które znajdziecie w tym numerze nie tylko przybliżą Wam postać Baczyńskiego, ale sprawią również, że sięgniecie po jego wiersze.
Miłej lektury!

Kurier Ochocki luty

https://fundacja-ppp.pl/section-blog/580-wywiad-z-historia