XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny- Edukacyjny marzec!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie klas 8,
już niedługo przed najstarszymi rocznikami ważne decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej. Informuję, że na stronie www.salon.perspektywy.pl warszawskie licea, technika i szkoły branżowe I stopnia przedstawią swoją ofertę ósmoklasistom i ich rodzicom podczas Prezentacji online, przygotowanych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy i Perspektywy. W strefie EXPO „stanie” blisko 150 wirtualnych stoisk, w których będzie można poznać szkołę i porozmawiać na czacie z jej przedstawicielami.

Organizatorzy przygotowują także bogaty program spotkań i konsultacji dotyczących zarówno wyboru szkoły, jak i przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik przedstawi zasady egzaminu w pandemicznej rzeczywistości (ma być trochę łatwiej, ale uczyć się trzeba:-)

W programie znalazły się prezentacje ekspertów OKE w Warszawie na temat przedmiotów egzaminacyjnych oraz  – to bardzo ważne! – kompendium wiedzy na temat rekrutacji do szkól ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022, przygotowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Uważne zapoznanie się z tymi informacjami z pewnością oszczędzi mnóstwo nerwów zarówno ósmoklasistom, jak i ich rodzicom.

Zachęcam do odwiedzenia strony!

Z poważaniem,
szkolny doradca zawodowy