Apel Zarządu Dzielnicy Ochota

Zarząd dzielnicy Ochota m.st. Warszawy zwraca się do Państwa z apelem o jak najliczniejszy udział w głosowaniu w budżecie obywatelskim. Apel ten kierujemy do wszystkich – instytucji i ich pracowników, urzędników dzielnicy, a przede wszystkim – do mieszkańców Ochoty.

Przed nami ostatnie dni, a właściwie godziny głosowania. Tylko do 30 czerwca do północy można zdecydować o tym, co wydarzy się w naszej dzielnicy w przyszłym roku. Dlatego namawiamy do oddawania głosów na projekty, które Państwo uznają za potrzebne, a warto zauważyć, że w tym roku mieszkańcy zgłosili wiele naprawdę bardzo ciekawych inicjatyw. Najwygodniej można to zrobić na stronie www.bo.um.warszawa.pl, można także zagłosować osobiście w Wydziale Obsługi Mieszkańców w ochockim Ratuszu przy Grójeckiej 17a.

Przypominamy, że można głosować w imieniu swoich dzieci, a młodzież powyżej 13 roku życia może także głosować samodzielnie. Oddać głos może każdy związany z Ochotą mieszkaniec Warszawy, również osoby niezameldowane, ale mieszkające w stolicy.

Zachęcamy także do namawiania znajomych, sąsiadów i przyjaciół do udziału w budżecie obywatelskim. Dajmy sobie razem tę szansę – miejmy wpływ na nasze otoczenie. Warto sprawdzić, czy wśród tegorocznych projektów są takie, które zmienią najbliższą okolicę naszego miejsca zamieszkania, pracy, czy spędzania wolnego czasu i zagłosować na te projekty, lub też inne – jeśli proponowane zmiany nie przypadną nam do gustu. To jedyny sposób powstrzymania ewentualnych niepożądanych zmian. Kilka minut spędzonych przy komputerze (lub przy okazji wizyty w WOM) daje nam możliwość zadecydowania o naszej Ochocie.

Raz jeszcze namawiamy do zaangażowania się w nasze wspólne, ochockie sprawy poprzez oddanie głosu w budżecie obywatelskim!

 

Sławomir Umiński

Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

Dorota Stegienka

Zastępca Burmistrza

Grzegorz Wysocki

Zastępca Burmistrza