Budżet obywatelski dzielnicy Ochota – czas głosowania!

Od 15 do 30 czerwca 2021 r. można zagłosować na projekty w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022

Na głosy mieszkańców stolicy czeka 1429 projektów, w tym 54 na Ochocie. Listę zwycięskich propozycji poznamy 15 lipca.

Jak głosować na projekty w budżecie obywatelskim?

Głosować może każdy mieszkaniec i mieszkanka Warszawy – niekoniecznie osoba zameldowana w mieście, ale faktycznie tu zamieszkująca. Nie trzeba być pełnoletnim – głosować można w każdym wieku. W przypadku osób młodszych niż 13 lat, głosowanie odbywa się przez rodzica lub opiekuna.
Poza projektami lokalnymi w dzielnicach, można głosować także na projekty ogólnomiejskie, które swoim zakresem obejmują kilka dzielnic lub całą Warszawę. Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych w wybranej dzielnicy oraz 10 projektów ogólnomiejskich.
Głosować można w urzędzie dzielnicy, której dotyczy projekt, przy wykorzystaniu formularza dostępnego w placówce lub za pośrednictwem strony internetowej bo.um.warszawa.pl .
Więcej szczegółów na temat głosowania można znaleźć na stronie https://twojbudzet.um.warszawa.pl/BO2022-Chce-zaglosowac

Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego oraz lista projektów na rok 2022 jest dostępna na stronie https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome