Deutsch bei Dir – Spotkaj się z Niemieckim

Spotkaj się z Niemieckim to seria imprez organizowanych przez Instytut Goethego w kilku miastach Polski. Wydarzenie ma na calu promocję języka i kultury naszych zachodnich sąsiadów. 20 września 2021 odbyło się Spotkanie z Niemieckim w Warszawie, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.  W Centrum Praskim Koneser fani tego języka uczestniczyli w serii wydarzeń związanych z językiem niemieckim. Urozmaicony program składał się z łamigłówek, gier, zabaw, wizyty w sklepiku niemieckim oraz koncertu. Uczestnicy mieli do wykonania serię zadań, po wykonaniu których otrzymywali pieczątkę, a po zdobyciu wszystkich możliwych pieczątek odbierali nagrodę.  Zadania, sprawiały uczestnikom dużą radość, każdemu podobało się coś innego. Jednym najbardziej przypadło do gustu układanie puzzli i memory, innym wirtualne quizy, jeszcze innym zamawianie słodyczy po niemiecku albo koncert. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni.