Spotkanie przy Tryptyku Powstańczym

28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu przy Ochockim Tryptyku Powstańczym przy ul. Korotyńskiego 12 a. Młodzi ludzie wysłuchali wspomnień Powstańców- por. Zbigniewa Daab ps. Kapiszon i łączniczki-Haliny Rogozińskiej ps. Niebieska. Gawędę historyczną na temat zakończenia walk powstańczych oraz dalsze losy żołnierzy przedstawiła zebranym p. Anna Witkowska-przewodniczka w Muzeum Powstania Warszawskiego. Powstańczy mural, który powstał dzięki staraniom władz dzielnicy, teraz został oddany pod opieką mieszkańców Ochoty. To ważne miejsce ma przypominać Bohaterów Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego, Powstańców Warszawskich, zachować Ich heroiczne czyny na zawsze w pamięci przyszłych pokoleń, skłaniać do wzruszeń i refleksji…Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Będziemy tu wracać! Dziękujemy!