Warsztaty w Narodowym Archiwum Cyfrowym

30 września, w związku z przypadającym Dniem Archiwisty, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt. ,,Zapis czasu i kosmiczne dryfy” w Narodowym Archiwum Cyfrowym. Temat i treść warsztatów nawiązywały do ogłoszenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2021-Rokiem Stanisława Lema i organizowanymi na tę okoliczność wieloma przedsięwzięciami dla podkreślenia poczesnego miejsca pisarstwa Stanisława Lema w literaturze XX wieku i jego znaczenia dla rozwoju kultury polskiej i światowej.

Podczas zajęć uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania: Jak pokazać czas? Czy da się zobaczyć przyszłość z przeszłości? Jaką rolę w podróżach w czasie pełnią archiwa?, rozmawiali o twórczości Stanisława Lema. Dla młodzieży były to ciekawe, skłaniające do refleksji, kreatywne warsztaty. Prowadzącej p. Katarzynie Witt-serdecznie dziękujemy!