Podsumowanie Dnia Języków Obcych

Jednym z ciekawszych wrześniowych wydarzeń w naszej szkole jest Europejski Dzień Języków Obcych. Różnorodność językowa, chęć poznania wielości kultur Europy i Świata są kluczem do współczesnego zrozumienia dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu. Być może podróż do ciekawych, egzotycznych krain ma swój początek poprzez zwrócenie uwagi na miejsca dobrze i mniej znane. Zabawa, inspiracja i kreatywność to podstawa naszych szkolnych działań. Celem tegorocznego konkursu Pralnia Językowa było zaprojektowanie i wykonanie KOSZULKI ze słownictwem i symbolami wybranego przez siebie kraju Europy, obu Ameryk, Azji lub Australii.
Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Przez cały ubiegły tydzień można było cieszyć oczy widokiem językowego prania rozwieszonego na parterze szkolnym.
W wyniku zebranych opinii od nauczycieli i uczniów zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Helena Czapniewska klasa 4a – koszulka Italia
II miejsce – Emilia Kazubek, klasa 4a – koszulka Chiny
III miejsce – Jakub Kaska, klasa 7c – koszulka England

Helenka, Emilia i Kuba otrzymują zestaw kart do nauki języka angielskiego, a pozostali uczniowie pamiątkowe upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Zapraszamy do udziału w konkursach językowych!
Nauczyciele języków obcych