103. rocznica odzyskania Niepodległości i jej szkolne akcenty

   

W związku z przypadającą 103 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do upamiętnienia tego ważnego dla wszystkich Polaków święta. Na lekcjach historii młodzież wykonywała plakaty ,,Drogi do niepodległości”, podkreślając wysiłek i okupione krwią zmagania wielu pokoleń Rodaków o wolną Ojczyznę. Na korytarzu szkolnym przygotowano okolicznościową gazetkę. Chętni uczniowie przygotowywali również prezentacje multimedialne przedstawiające sylwetki Architektów Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz ich wkład w powstanie i odbudowę niepodległego państwa.

Z kolei, uczestnicy konkursu ,,Działalność niepodległościowa Józefa Piłsudskiego” poprzez wskazywanie faktów z działalności Marszałka udowodnili, że był On nie tylko doskonałym i uwielbianym wodzem, ale i wytrawnym politykiem.

Z przyjemnością przedstawiamy jego wyniki:

I miejsce – Wojciech Bartosz-Białoskórski -kl. 8a

II miejsce – Kinga Wojtasińska kl. 7a

III miejsce – Stanisław Cywiński -kl.7a

Na uwagę zasługuje również wyróżniona praca Macieja Bartosz-Białoskórskiego z kl.7c nt. „Udziału Polski w konferencji paryskiej” zgłoszona do udziału w konkursie szkolnym pod tym samym tytułem.

W szkole przeprowadzono także konkurs ,,Portrety Ojców Niepodległości”.

Miło nam przedstawić jego wyniki:

I miejsce-Helena Marcyniak -kl. 8a

II miejsce-Antonina Lutz – kl. 8a

III miejsce-Helena Makowska -kl.5c

Uczestnikom konkursów dziękujemy! Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!

PS. Wszystkich zachęcamy do lektury gazetki szkolnej ,,Kurier Ochocki”, której numer listopadowy będzie poświęcony postaciom i wydarzeniom historycznym związanym z walką Polaków o niepodległość oraz kształtowaniu granic odrodzonego państwa.