Program profilaktyczny ,,RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI

Szanowni Państwo,
szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI. Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ODŁĄCZ SIĘ. POŁĄCZ SIĘ, której pełen start zaplanowany jest na 2022 rok. Kampania jest odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są dzieci już od najmłodszych lat – e-uzależnienia.
Kampania ma na celu:
– szeroką promocję dobrej, pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny.
– uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci,
– pokazanie rodzicom, jak ważna jest uważność w relacji z dzieckiem.
Korzyści z udziału dla placówki:
– komplet materiałów dla kadry pedagogicznej (filmy, podcasty, prezentacje, scenariusze, karty do pracy z rodzicami i dziećmi)
–  wiedza na temat zagrożeń związanych z ekranami
– strategie: Jak mieć uważność na dziecko? Jak rozmawiać z dziećmi i rodzicami? Jak prowadzić zajęcia?
–  proste narzędzia do bezpośredniego wykorzystania (konspekty scenariuszy, karty pracy, wskazówki, itd.).
Stowarzyszenie Strefa Wsparcia posiada doświadczenie w tego typu programach, ma za sobą wiele lat działań w walce z e-uzależnieniami oraz wspierania zdrowia psychicznego dzieci.