III edycja konkursu „Armia Krajowa – Bohaterowie”

Podsumowanie III edycji konkursu ,,Armia Krajowa – Bohaterowie” 

9 listopada 2021 r.  w Centrum Edukacji Historycznej w budynku PAST- y odbyło się  wręczenie nagród w konkursie  “Armia Krajowa – Bohaterowie″, którego organizatorem była nasza szkoła. Konkurs skierowany był  do uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu Warszawy. Patronat honorowy nad nim objęli: Burmistrz Dzielnicy Ochota, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej ,a partnerem było Narodowe Archiwum Cyfrowe.  

Celem konkursu było: 

– kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o organizacji i działalności o Armii Krajowej i jej poprzedniczkach – Służbie Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej,
– kształtowanie tożsamości narodowej poprzez rozwijanie poczucia przynależności do narodu i państwa,
– kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego,
– zainspirowanie i zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnych studiów nad historią, sięgania do źródeł historycznych,  badań i oceny tych źródeł. Na konkurs wpłynęło 101 prac  w dwóch kategoriach: album tematyczny lub portret Bohatera.  

Z przyjemnością przedstawiamy  listę osób nagrodzonych oraz wyróżnionych w obu kategoriach.  

 Kategoria album: 

Miejsca: 

  1. Kacper Schmidt – SP nr 258  
  2. Iga Brózda – SP nr 23  
  3. Bartłomiej Zapalski – SP nr 63  

Wyróżnienia: 

Amadeusz Marek – SP nr 63  

Stanisław Obstój – SP nr 343  

Marianna Frączyk – SP nr 61  

Kategoria portret: 

Miejsca: 

  1. Lara Kossak SP – nr 280  
  2. Aleksandra Mazurowska – SP nr 258  
  3. Natalia Hałacińska – SP nr 23  

Wyróżnienia: 

Antonina Wrębiak – SP nr 61  

Mikołaj Kowalski – SP nr 280  

Aleksandra Rosińska – SP nr 63  

Daria Paprocka – SP nr 23  

Zofia Błesznowska – SP nr 280  

Kategoria rzeźba: 

Wyróżnienie: 

Jan Karol Jankowski – SP nr 63  

Nagrody zwycięzcom wręczyli : Prezes Fundacji PPP – p. Mirosław Chada, prof. Leszek Żukowski ps. ,,Antek” – członek Rady Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, kapitan Tadeusz Siek ps. ,,Kajtek” – harcerz Szarych Szeregów oraz p. Justyna Chyc-asystent zarządu FPPP. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie :).

Fotorelacja z konkursu:

Prace uczniów:

 

Laureatom gratulujemy sukcesu! Dziękujemy Darczyńcom – FPPP, NAC, Burmistrz Dzielnicy Ochota.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!