Lekcje varsawianistyczne w ramach programu „Arsenał Warszawa”

Bo warto znać swoją Małą Ojczyznę…

W listopadzie w naszej szkole odbyły się już ostatnie w tym cyklu zajęcia z zakresu edukacji varsawianistycznej w ramach programu ,,Arsenał Warszawa”, które prowadziła online p. Agnieszka Dzieniszewska – przewodnik po stolicy. Tym razem uczniowie kontynuowali wyprawę Alejami Ujazdowskimi, by poznać barwną historię i ciekawostki związane z ulicą oraz miejscami w jej otoczeniu – od XVII w. do czasów współczesnych, zagłębili się w dzieje Saskiej Kępy.

Celem zajęć było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o Warszawie, promowanie aktywności twórczej uczniów w poznawaniu swojej ,, Małej Ojczyzny” oraz integrowanie społeczności szkolnej wokół działań na rzecz Warszawy.

Prowadzącej zajęcia – serdecznie dziękujemy! 🙂