VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition

22 listopada br. uczniowie klasy 2a mieli możliwość zanurzyć się w multi-sensoryczną, niezwykle angażującą zmysły, wystawę największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA, która zagościła w WARSZAWSKIM CENTRUM EXPO XXI.

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty są zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przeniosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zobaczyliśmy setki dzieł i dosłownie zanurzymy się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty są wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemienią się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy obejmuje również prywatną korespondencję między malarzem, a jego bratem Theo. Cały cykl wizualny wystawy wzbogacony został nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym filmie „Twój Vincent” (ang. „Loving Vincent”) z 2017r. Wszystko to wprowadziło nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i pozwoliło lepiej docenić kunsztowny styl malarski VAN GOGHA.