„Naszym obowiązkiem jest pamiętać…” – spotkanie z dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau

,, Naszym obowiązkiem jest pamiętać…”

W związku z przypadającą 27 stycznia 77 rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau oraz z uwagi na przypadający w tym dniu Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu online z dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau – dr Piotrem Cywińskim.

Pan Cywiński przedstawił uczniom historię powstania obozu, życie codzienne więźniów, dzieje powojenne. Mówił o katach i ofiarach, ale przede wszystkim o pielęgnowaniu pamięci…Auschwitz jako symbol ma być lekcją dla przyszłych pokoleń…To najważniejsze przesłanie, o którym nigdy nie powinniśmy zapomnieć!

Prowadzącemu – serdecznie dziękujemy!