Opowieść o Człowieku, dla którego Ojczyzna była najważniejsza… – historia Witolda Pileckiego

7 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach online zorganizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu – „Witold Pilecki. Żołnierz – jeniec – bohater – człowiek”. W czasie lekcji uczniowie poznali nie tylko pierwszoplanowe dokonania Witolda Pileckiego jako „ochotnika do Auschwitz”, ale także te mniej znane, jak jego udział w powstaniu warszawskim i późniejszy pobyt w obozie jenieckim. Uczniowie przyjrzeli się postaci W. Pileckiego jako męża, ojca, społecznika, artysty i ziemianina. Poznali jego pasje, dowiedzieli się, skąd czerpał siłę i motywację do działania. Zadali sobie także ważne pytanie, czy Bohater z Opowieści może być autorytetem lub idolem dla współczesnej młodzieży?

Była to niezwykła lekcja historii. Organizatorom – dziękujemy!