Spotkanie z Paniami ze Stowarzyszenia Kobiet Internowanych, Więzionych, Represjonowanych w Stanie Wojennym

8 marca uczniowie i rodzice z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Paniami ze Stowarzyszenia Kobiet Internowanych, Więzionych, Represjonowanych w Stanie Wojennym – p. Aliną Borowińską – Cybula, p. Ewą Tomaszewską, p. Krystyną Chmieleńską. Panie ze Stowarzyszenia podzieliły się z uczniami swoimi wspomnieniami z okresu działalności w opozycji antykomunistycznej. Mówiły o walce, prześladowaniach, sile ducha, by pomimo przeciwności ,,zachować się jak trzeba”. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w żywej lekcji historii – z jej naocznymi świadkami. Podziękowaniem dla Dzielnych Pań w Dniu Kobiet były wiosenne kwiaty i wykonane przez uczniów laurki.

Wszystkim Paniom, a w szczególności – przewodniczącej Stowarzyszenia p. Alinie Borowińskiej – Cybula oraz FPPP za pomoc w organizacji spotkania – serdecznie dziękujemy!

This slideshow requires JavaScript.