Wiwat Król, Wiwat Sejm, Wiwat Wszystkie Stany – Szkolne akcenty Święta Konstytucji 3 maja

W związku z 231 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia tego ważnego w historii Polski wydarzenia. Podczas zajęć języka polskiego i historii uczniowie poznawali przyczyny, przebieg i skutki uchwalenia Konstytucji. Na korytarzu szkolnym młodzież przygotowała okolicznościową gazetkę poświęconą tej rocznicy – połączoną z wystawą prac konkursowych uczniów.

W szkole zostały zorganizowane konkursy: literacko-historyczny – temat: ,,Wyobraź sobie, że jesteś posłem na Sejm Wielki. Napisz odezwę do reszty posłów, że niezbędne jest przyjęcie nowoczesnej konstytucji w celu ratowania państwa” oraz plastyczny – Portrety Ojców Konstytucji.

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki:

Konkurs literacko-historyczny -,,Wyobraź sobie…”:

-I miejsce – Matylda Dąbrowska – 8c

-II miejsce – Ksawery Jamiński – 6a

-III miejsce – Olga Semczuk – 7c

 

Konkurs plastyczny- Portrety Ojców Konstytucji

-I miejsce – Safiya Yusupowa – 5a

-II miejsce – Lena Przybyłek – 5a

-III miejsce – Maciej Niedbalski – 6b

Szkolne akcenty Konstytucji 3 maja pojawią się również w szkolnej gazetce – ,,Kurierze Ochockim”. Zachęcamy Wszystkich do lektury artykułów naszego zespołu redakcyjnego.

 

This slideshow requires JavaScript.