Ogólnopolski Dzień Popularyzacji Matematyki

Szanowni Państwo,

już po szósty zapraszamy uczniów od udziału w ogólnopolskim Dniu Popularyzacji Matematyki, organizowanym na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Tradycyjnie od 15 września 2022 r. w godzinach 9.30-16.30 zapraszamy na Wydział uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej oraz wszystkich pasjonatów matematyki na zajęcia popularnonaukowe przygotowane specjalnie dla nich przez wybitnych wykładowców z całej Polski. Odbywać się będą liczne wykłady, warsztaty, konkursy, pokazy związane z matematyką i informatyką. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko pogłębić swoją wiedzę matematyczną, ale także dostrzec szerokie zastosowania królowej nauk w naukach technicznych, przede wszystkim w informatyce. Jak co roku będzie to również okazja do zmierzenia się z zadaniami olimpijskimi, a także do zabawy nauką. Dokładny program VI Dnia Popularyzacji Matematyki pojawi się na stronie:

http://dpm.mini.pw.edu.pl/

Aktualne informacje znajdą też Państwo stronie wydarzenia  dedykowanego imprezie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/447968180669360?active_tab=about

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, jednak na niektóre wykłady i warsztaty obowiązywać będą zapisy- uruchomimy na stronie

https://dpm.mini.pw.edu.pl/zajecia15092022  w dniu 5 września o godzinie 12.00.