Wyprawka szkolna dla uczniów klas 1

Szanowni Rodzice uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023,

już niebawem Państwa pociechy rozpoczną naukę w klasie I. Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dotyczącą wyprawki pierwszoklasisty.

1. Podręczniki obowiązujące w klasie 1 to: „NOWI TROPICIELE” wydawnictwo WSIP, język angielski ,,New English” wydawnictwo Pearson, religia ,,Poznaję świat Boży” wydawnictwo Jedność ( zakupują rodzice). Podręczniki i ćwiczenia są zakupione przez szkołę w ramach ministerialnej dotacji podręcznikowej.
  2. Prosimy o wyposażenie swoich pociech w:
  • 2 zeszyty 16 kart. w niebieską kratkę;
  • 2 zeszyty 16 kart. w trzy linie (z liniami kolorowymi);
  • 1 blok techniczny A4;
  • 1 papier kolorowy, tzw. wycinankowy;
  • klej w sztyfcie;
  • nożyczki;
  • kredki ołówkowe;
  • farby plakatowe, pędzel (3 rodzaje: mały, średni i gruby) oraz kubek niekapek;
  • miękka plastelina (12 kolorów);
  • piórnik, a w nim: 2 ołówki najlepiej trójkątne, gumka, temperówka z pojemniczkiem, linijka;
  • podpisany worek na obuwie zmienne;
  • strój gimnastyczny (bawełniana koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, buty sportowe wiązane lub zapinane na rzepy, podpisany worek na strój).
  • podpisane 2 teczki formatu A4;

Wszystkie niezbędne przybory będą przechowywane w indywidualnych szafkach, prosimy o podpisanie ich imieniem i nazwiskiem dziecka.

Podczas przerwy śniadaniowej o 9.40 uczniowie jedzą przyniesione z domu drugie śniadanie (np. kanapka, owoce, zdrowa przekąska, picie). Nie spożywamy w szkole chipsów ani słodkich napojów gazowanych.

1. Po przyjściu do szkoły uczniowie zmieniają buty. Obuwie szkolne powinno być na gumowej, jasnej podeszwie.
  2. Podczas imprez i uroczystości szkolnych obowiązuje noszenie stroju galowego: dziewczynki – biała bluzka i granatowa/czarna spódnica, chłopcy – biała koszula i granatowe/czarne spodnie.

Do zobaczenia w progach szkolnych 🙂

Serdecznie zapraszamy, Wychowawczynie klas 1